ceturtdiena, 2012. gada 15. marts

zelta āboli grāmatniecībā

 < Rīgas Grāmatu svētki 2010.gadā Kongresu namā. Foto no Grāmatizdevēju asociācijas arhīva.Grāmatu mākslas konkurss "Zelta ābele" šogad notiek jau 19-to reizi. Iedibināts 1993.gadā, lai veicinātu Latvijas izdevējdarbības profesionālo un māksliniecisko izaugsmi un popularizētu literatūru un lasīšanu. Konkurss katru gadu kā ābolus rudenī ir savācis un apkopojis nozares mākslinieciski augstvērtīgākās grāmatas, vērtējot tās pēc satura un formas veseluma kā vairāku nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atspoguļo sava laika māksliniecisko izpratni un tehnoloģiskās iespējas.

Šogad astoņās kategorijās - dzeja, proza, dokumentālie izdevumi, bērnu un jaunatnes grāmatas, zinātniskās grāmatas, uzziņu literatūra, mācību grāmatas un mākslas izdevumi - ir nominētas 41 grāmata, kuras profesionāla žūrija atlasījusi no 34 izdevēju konkursam iesniegtajām 95 grāmatām.

Žūrijā 9 mākslas un kultūras, un arī grāmatniecības nozares speciālisti: Latvijas universitātes (LU) pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes docente Austra Avotiņa; Latvijas Poligrāfijas uzņēmumu asociācijas izpilddirektore un žurnāla "Iespiedgrafika" redaktore Ieva Bečere;